site builder

O nas

Wykwalifikowana kadra

Nasz kadra dokłada wszelkich starań, aby państwa pociechy czuły się u nas bezpiecznie, a czas spędzony w naszej placówce obfitował w nowe pozytywne przeżycia i był inspirującym początkiem drogi do samodzielności.

We wszystkich swoich działaniach staramy się zawierać poniższą myśl, którą uważamy za nasze motto:

"Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje-przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil"
                                                                                          J.Korczak

Przyjazne dzieciom środowisko

Dwie klimatyzowane sale wyposażone w nowoczesny system wentylacji mechanicznej z rekuperacją zapewniający stały dopływ świeżego powietrza.

Doskonale wyposażone sale zajęć:

- stoliki i krzesła regulowane do wzrostu dzieci

- nowoczesne urządzenia interaktywne (interaktywna podłoga "magiczny dywan")

- sprzęt do animacji czasu dzieci : chusty, liny, narty, szachownice animacyjne, tunel animacyjny, suchy basen, wytwórnia baniek i dymu, stroboskopy, gry integracyjne np. Serso. Zgadnij kto to, Limbo, Bingo, gra manualna rysujmy razem

- oczyszczacze powietrza, jonizator

Pracujemy metodą projektów

Projekt, to metoda w której dziecko lub grupa dzieci prowadzą badania na temat, który jest dla nich ważny i odnosi się do ich życiowych doświadczeń. Taka aktywność badawcza może trwać dłuższy czas w zależności od wybranego tematu (nawet cały rok szkolny). W trakcie trwania projektu dzieci stają się ekspertami w wybranym temacie. Nauczyciel pełni tylko funkcję wspomagającą, kierującą i organizującą, to dzieci inicjują, planują, realizują i oceniają wykonanie zadań. Metoda ta pozwala dzieciom na samodzielne rozwijanie zainteresowań i kierowanie własnym procesem uczenia się. Ogromną zaletą tej metody jest olbrzymia różnorodność działań podejmowanych przez dzieci, np. eksperymenty, zbieranie materiałów, wycieczki, pokazy, tworzenie portfolio a w etapie końcowym przygotowanie uroczystego spotkania prezentacyjnego dla rodzin. Metoda ta oprócz wielu zalet edukacyjnych rozwija pozytywne zachowania społeczne: uczy rozwiązywania problemów, negocjacji, ustalania strategii działania, przewidywania życzeń i odczuć innych osób, krytycznego myślenia, stawiania hipotez, odpowiedzialności za własną pracę, wytrwałości w dążeniu do rozwiązywania problemu.

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
                                                                                    J.Korczak

Języki obce w Happy Train

W wieku 3 lat dzieci posiadają niezwykłą chłonność umysłu, która pozwala w naturalny sposób przyswajać im nowe rzeczy. Ta chłonność lub też plastyczność umysłu, połączona z naturalną ciekawością świata u dzieci w tym wieku, czyni z nich niezwykle pilnych uczniów. Dlatego nauka języka obcego rozpoczęta we wczesnym wieku może przynieść ogromne rezultaty i znacząco wpłynąć na rozwój intelektualny.
Na takim etapie dzieci nie kwestionują wiedzy, którą od nas dostają, ale biorą za naturalne wszystko co im dajemy. Dlatego ważne jest, aby wzorce językowe, które otrzymają były prawidłowe, nie przekazywane przez przypadkowe osoby.

Nauka języków u dzieci odbywa się nie tylko poprzez zmysł wzroku i słuchu, ale także poprzez dotyk, smak i zapach. Uczymy się poprzez zabawę: gry ruchowe, taniec, wierszyki, piosenki, zabawy muzyczne.

W Happy Train wiemy jak uczyć dzieci, bo robimy to od kilkunastu lat i robimy to dobrze.

Magiczny dywan

Na wyposażeniu przedszkola posiadamy magiczny dywan - urządzenie projekcyjne, które spełnia funkcję podłogi interaktywnej. Animacje świetlne reagują na ruchy rąk i nóg. Programy edukacyjne działają na bodźce wzrokowo-słuchowe a więc aktywizują wiele zmysłów naraz. W swoim wyposażeniu posiadamy programy gier wspomagające naukę programowania, naukę języka angielskiego oraz program oparty na nowatorskiej koncepcji pracy z dzieckiem opisanej jako Integracja Funkcji Wykonawczych, która polega na ćwiczeniu takich umiejętności jak: zdolność do hamowania impulsywnych reakcji, planowanie i ustalanie celów, umiejętność dostosowywania własnych działań do określonych sytuacji, umiejętność uświadamiania sobie własnych emocji.

Stawiamy na zdrową żywność

Twoje dziecko zasługuje na to co najlepsze dlatego nasze przedszkole współpracuje ze sprawdzoną firmą cateringową "Kuchnia Malucha" zajmującą się żywieniem dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

happytrain.pl wszelkie prawa zastrzeżone